ניהול תהליכי עבודה

בימינו העבודה על רצפת הייצור של המוסך משלבת מלאכה פיזית לצד שליטה בציוד טכנולוגי מתוחכם. כיום קיימות תוכנות חכמות המסייעות בכל עבודות רצפת הייצור, החל מבדיקת תקינות הרכב כגון איתור תקלות, סיוע בעבודות החשמל, בדיקת בלמים, שמנים וגלגלים, וכן מערכות ממוחשבות לצביעת הרכב. לצד אלו, מצויות גם תוכנות ניהול לרצפת הייצור של המוסך המאפשרות למנהל שליטה על כל תהליכי העבודה הנעשים במשך היום.

 

אחת מהפונקציות המרכזיות בתוכנות ניהול מוסך המסייעות בניהול רצפת הייצור, הינו טופס כרטיס עבודה המלווה את הרכב מרגע היכנסו למוסך ועד יציאתו ממנו. כרטיס העבודה מורכב מפרטי הרכב ובעליו, מפירוט תהליכי העבודה שבוצעו ופירוט החלפים שהשתמשו בהם לתיקון הרכב. כל מוסך יכול לתכנן כרטיס עבודה המתאים לצרכיו הספציפיים, כשנוהלי העבודה הרגילים כוללים פתיחת כרטיס עבודה לכל רכב נכנס. מחסנאי המוסך מנפיק לרכב חלקי חילוף באמצעות תפריט המחסן המתויג ישירות לכרטיס הרכב, ובכרטיס נרשמות גם כל העבודות שבוצעו. בעת סיום ההזמנה ייסגר המסמך כחשבונית קבלה, חשבונית אשראי, או כתעודת משלוח שתרוכז לחשבונית סוף חודש על פי צרכי העסק.

 

מלבד כרטיס העבודה, תוכנה לניהול מוסך מספקת גם כרטיס עובד המאפשר מעקב אחר שעות העבודה של כל עובד ומידת יעילותו, וכן כרטיס מלאי וחלפים המאפשר מעקב מדויק אחר מלאי המוסך והחלפים החדשים והמשומשים שבו.

 

בנוסף לכך, בתוכנת לניהול עסק ישנו מגוון גדול של טפסים מוכנים המותאמים לצרכי המוסך, כדוגמת טופס לטיפול בבלמים או טופס לטיפול עשרת אלפים. טפסים אלו חוסכים זמן עבודה רב הכרוך בהקלדתם. לבסוף, ניתן להצליב מידע בין כל תיקיות התוכנה בו זמנית, על מנת לקבל מידע מקיף ועדכני על נתון הדרוש לעובדים ולמנהל המוסך בעת עבודתם השוטפת על רצפת הייצור.